Çıkma Damper
Çıkma Damper

Çinlilerin zaman içerisinde teknolojiyi hat safhaya getirdiklerini hepimiz biliyoruz. Damper Dorse, bu teknoloji ile artık kamyonlar için son derece uygun bir Damper Dorse teknolojisi geliştirildi. Öncelikle tanımlar ile başlayalım;
Damper Nedir?

Damper, bir şasinin üzerine takılmış, inip kalkabilen pozisyonlara sahip kasası olan, kendinden hareketli ve kolayca yük boşaltan düzeneğe verilen isime Damper denmektedir.
Dorse Nedir?

Dorse, genel anlamı ile taşıma araçlarındaki kasalara verilen isim olarak bilinir. Damper Dorse sistemi, özellikle inşaat taşımacılığı sektöründe muazzam derecede ön plana çıkmıştır ve işleri büyük ölçüde azaltmıştır. İnşaat alanına kum taşımada örneğin; kum el ile kürekler aracılığıyla alana atılmak yerine Damper Dorse sistemi ile kamyon üzerinden otomatik olarak bir alana boşaltılabiliyor ve büyük bir kolaylık sağlıyor.
Damper Dorse’lerin de alırken bakılması gereken özellikleri hiç kuşkusuz bulunuyor. Bunlara değinecek olursak;


1-) Üst Yapı Tipi, minimum 1 metre yüksekliğinde olmalıdır ve taban minimum 4 milimetre kalınlığında saç kaplama ile olursa son derece uygundur.
2-) Şasi, Uluslararası taşımacılık standartlarına uygun ve her durumdaki yol, hava şartlarına uygun istenilen koşulları muhafaza edebilecek şekilde dizayn edilmiş olmalıdır. Minimum 10 mm kalınlığında asil çelik lamadan oluşursa sizler için daha iyi olacaktır.
3-) Dingiller, her biri minimum 8000 kg kapasiteli olmalıdır ki taşımaya en uygun sistem zaten budur.
4-) Elektrik sistemi ise AB standartlarına uygun olmalı ve Damper Dorse sistemini kaldırabilecek güce sahip olmalıdır.
Bu sistem ile sizler de taşımacılık sektöründe en uygun yerlere gelebileceksiniz. Damper Dorse sistemi, kamyonlar için imal edilen bir sistemdir. Taşıma kamyonları için sizler de kullanabilirsiniz.

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Damper
- Römork
- Kasa Alım Satımı
- 2.El Kasa Alım Satımı
 
 
Pro WEB